GDSFX Serisi Ex-proof Gaz Dedektörleri

Sabit Tip Ekranlı Endüstriyel Gaz Dedektörleri

Karf&Scoot GDSFX Serisi Gaz Dedektörleri

GDSFX Sabit Gaz Dedektörleri yanıcı-patlayıcı, zehirleyici gazların ve oksijenin hassas ölçümünde kullanılır. Renkli ekranı sayesinde değer okuma imkanı sağlarken alarm durumunda ise Kırmızı LED halkası ile uyarı verir.

Ayrıca kuru kontakt röle çıkışları, analog sinyal çıkışı, ModBus sinyal çıkışı gibi bağlantı seçenekleri sayesinde tüm kontrol panolarına sorunsuzca bağlanabilir.

GDSFX Sabit Gaz Dedektörleri patlamaya dayanıklı (patlatmaz/ex-proof) gövde ile üretilmiş olup, ATEX, IECEx ve CE belgelerine sahiptir. Yanıcı gazlar, solventler vb. yanıcı-patlayıcı maddelerin depolandığı ortamlarda kullanıma uygundur.

Algılanabilen gazlar ve diğer teknik bilgiler için aşağıdan ilgili ürün sayfasını inceleyebilirsiniz.

GDSFX Gaz Dedektörlerimiz

GDSFX gaz dedektörleri, uygun sensör ve kalibrasyon kombinasyonu ile onlarca farklı gazı başarıyla algılayabilmekte, personel ve tesis güvenliğinde önemli bir rol üstlenmektedir.

Sabit Tip Exproof Endüstriyel Gaz Dedektörü Nedir? Nerede Kullanılır?

Sabit tip gaz dedektörleri; taşınabilir olmayan, sabit bir noktada kurulu olan güvenlik cihazlarıdır. Difüzyon (yayılma) yoluyla sensörüne ulaşan gazı algılayarak, dijital röleler ve 4-20mA analog sinyal gibi çıkışları ile bilgi çıkışı sağlarlar. Bağlanacakları kontrol panosunda anlık bilgi akışı izlenebileceği gibi, alarm/siren gibi cihazlara bağlanması durumunda gaz tespitiyle bu cihazların devreye girmesini sağlayabilirler.

Exproof cihazlar ise, yanıcı-patlayıcı gazların sıklıkla bulunduğu muhtemel patlayıcı ortamlarda kullanıma uygun cihazları tanımlamaktadır. Bu tip cihazlar çeşitli yöntemlerle korunması sağlanmış, ortamdaki yanıcı gazla etkileşmeyecek veya yangın/patlamayı tetiklemeyecek şekilde üretilmiştir.