GD2G Serisi Ex-proof Gaz Dedektörleri

ATEX Belgeli Sabit Tip Endüstriyel Gaz Dedektörleri

Karf&Scoot GD2G Serisi ATEX Belgeli Gaz Dedektörleri

GD2G Serisi Gaz Dedektörlerimiz, sensör tiplerine göre; katalitik, kızılötesi, elektrokimyasal sensörlü olmak üzere üç ana grupta sunulur.

GD2G Sabit Gaz Dedektörlerimizin tamamı patlamaya dayanıklı (patlatmaz/ex-proof) gövde ile üretilmiş olup, ATEX, IECEx ve CE belgelerine sahiptir. Yanıcı gazlar, solventler vb. yanıcı-patlayıcı maddelerin depolandığı ortamlarda kullanıma uygundur.

Algılanabilen gazlar ve diğer teknik bilgiler için aşağıdan ilgili ürün sayfasını inceleyebilirsiniz.

ATEX Belgeli Gaz Dedektörlerimiz

GD2G gaz dedektörleri, uygun sensör ve kalibrasyon kombinasyonu sayesinde onlarca farklı gazı başarıyla algılayabilmektedir.

  • GD2G Metan Gaz Dedektörü (Katalitik veya Kızılötesi Sensörlü)
  • GD2G LPG Gaz Dedektörü (Katalitik veya Kızılötesi Sensörlü)
  • GD2G Amonyak Gaz Dedektörü (Elektrokimyasal Sensörlü)
  • GD2G Hidrojen Sülfür Gaz Dedektörü (Elektrokimyasal Sensörlü)
  • GD2G Sülfür Dioksit Gaz Dedektörü (Elektrokimyasal Sensörlü) başlıca ürünlerimizdir.

Sabit Tip Exproof Endüstriyel Gaz Dedektörü Nedir? Nerede Kullanılır?

Sabit tip gaz dedektörleri; taşınabilir olmayan, sabit bir noktada kurulu olan güvenlik cihazlarıdır. Difüzyon (yayılma) yoluyla sensörüne ulaşan gazı algılayarak, dijital röleler ve 4-20mA analog sinyal gibi çıkışları ile bilgi çıkışı sağlarlar. Bağlanacakları kontrol panosunda anlık bilgi akışı izlenebileceği gibi, alarm/siren gibi cihazlara bağlanması durumunda gaz tespitiyle bu cihazların devreye girmesini sağlayabilirler.

Exproof cihazlar ise, yanıcı-patlayıcı gazların sıklıkla bulunduğu muhtemel patlayıcı ortamlarda kullanıma uygun cihazları tanımlamaktadır. Bu tip cihazlar çeşitli yöntemlerle korunması sağlanmış, ortamdaki yanıcı gazla etkileşmeyecek veya yangın/patlamayı tetiklemeyecek şekilde üretilmiştir.